Mi is a kamion? Az 1900-as vek elejig a lovaskocsial val szllts volt a leggyakoribb, azta a haszonjrmvek risi vltozson mentek t. A XX.szzadban a tudomnyos s mszaki ismeretek rohamos fejldsnek ksznheten fejlett kamionok s ms modern szlltsi eszkzk alakultak ki.
Transemex
Az Emex Nemzetkzi Szlltmnyozsi Kft 1990-ben Budapesten alakult azzal a cllal, hogy hagyomnyos eurpai kzti szlltmnyozs mellett f piaci clknt trkorszgi, bulgriai, grgorszgi s kzel-keleti terletekre tevkenykedjen .
1992-ben megalakult a Transemex Nemzetkzi Fuvarozsi Kft., gy md nylt arra, hogy alvllalkozk ignybevtele mellett - nagyobb hatkonysg rdekben - sajt gpjrmparkkal rugalmasabban, gyorsabban szolgljuk ki megbzinkat.
A megbzi ignyek folyamatos nvekedse arra sztnztt minket, hogy 2002-ben Transemeks Uluslararası Nakliyat ve Dı Ticaret Ltd.ti.nven Isztambulban ltrehoztuk az Emex Csoport harmadik tagjt.
zletpolitiknk: megbzhatsg, rugalmassg, gyorsasg. A szemlyes kapcsolattatson alapul szolgtats prosul versenykpes djakkal.
Tagja vagyunk a Magyar Kzti Fuvarozk Egyesletnek (MKFE), a Magyar Szlltmnyozi s Logisztikai Szolgltatk Szvetsgnek (MSZLSZSZ), a Trk Nemzetkzi Fuvarozk Egyesletnek (UND), a Trk Nemzetkzi Szlltmnyozk Egyesletnek (UTIKAD) s a Szlltmnyoz Szvetsgek Nemzetkzi Fdercijnak (FIATA).
  
Szolgltatsaink
Gpjrmparkunk mszaki jellemzi:
Jrmveink normja EURO III-as, tlagkora 1 v.
Ptkocsijaink rakodmagassga az Euro-Mega szabvnynak megfelelen 2,85 ill. 3,00 m
sszes jrmvnk GSM mobiltelefonnal elltott.
Gpjrmvezetink ADR (veszlyes ru szllts) igazolvnnyal rendelkeznek.
Jrmveink specilis s szles rakomny szlltsra alkalmasak.
rzkeny ru szlltsra vonatkoz okmnyokkal rendelkeznk.
Nemzetkzi s belfldi szlltsok lebonyoltshoz 3,5 tonns, 40 m3 hasznos rakter expressz kisteherautkkal rendelkeznk.
Nemzetkzi s belfldi szlltsok lebonyoltshoz 24 tonns, 97, 100, 115 m3 hasznos rakter jrmvekkel rendelkeznk.
A Hungarocamion Rt. trtnete:

1948 - A VOLN llami fuvarozsi vllalat megalaptsa.
1966 - Megalakult a Hungarocamion.
1994 - Waberer Gyrgy trsaival privatizlja a Voln Tefu Rt.-t. jjszervezi, portfolijt logisztikai szolgltatsokkal bvti.
1999 - A Voln Tefu Rt. akvizcii.
2001 - A Voln Tefu Rt. s a MV Rt. Megalaptja a Budapesti Intermodlis Logisztikai Kzpontot az az a BILK-et.
2002 - A Voln Tefu Rt. megvsrolja a Hungarocamion Rt.-t,
2003 - A Voln Tefu felveszi a Waberer’s nevet, s bevezetik a WABERER’S OPTIMUM SOLUTION egyedi gyfl-kiszolglsi rendszert.
2004 - A Voln Tefu Rt. jogutdjaknt megalakul a Waberer’s Holding Logisztikai Rt., amely tveszi a cgcsoport irnytst. A Waberer’s Holding partnerei kapcsolatba lp az AIG New Europe Founddal. Cgalaptsok az EU-ban, jabb akvizci Magyarorszgon. A BILK Logisztikai Rt.-ben tadjk a 100 ezredik logisztikai raktrt. s ebben az vben a Waberer’s cgcsoport az v vllalata.
2005 - Szlovkiban logisztikai cg alaptsa. Tovbbiak elksztse, Nagy-Britanniban Belgiumban, Francia s Nmetorszgban. A Waberer’s csoport Magyarorszg s Kelet-Eurpa piacvezet logisztikai szolgltatja, Eurpban 19.-ik a vllalat. A Waberer’s Holding Logisztikai Rt. ltal irnytott cgcsoport 30 magyarorszgi s klfldi vllalatbl ll, amelynek legfontosabb rszei a Hungarocamion Rt., A BILK Logisztikai Rt. s a Royal Sped Rt. A Waberer’s Csoport tmogatja a Magyar Gyermekment Szolglatot, a kzlekedsmrnki s szlltmnyozsi felsoktatst.
Horvth Rudolf Intertransport Kft. trtnete:

Az 1995-ben alakult Horvth Rudolf Intertransport Kft. Sajt tulajdon gpjrm parkkal rendelkezik, s vek ta dinamikusan nveli mind rbevtelt, mind, pedig sajt tkjt.
A cg fbb tevkenysgi krei:
Belfldi s nemzetkzi szlltmnyozs, kzvmraktri szolgltats, vmgyintzs, szervz tevkenysg.
Clunk gyfeleink ignyeinek maradktalan kiszolglsa magas szint szakmai sznvonalon, s a speditri szolgltatsokkal az elltsi lnc EU normk szerinti megvalstsa a trsgben. A vllalatvezets, vllalatirnyts kzpontjba a minsget helyeztk, gy az ISO 9001: 2000 szabvny szerint mkdtetett minsgirnytsi rendszer ltal felgyelt folyamatok s fejlesztsk biztostjk, hogy vevink ignyeinek s a piaci kihvsoknak maradktalanul megfeleljnk. F ismrvei cgnknek a j hrnv, a gyorsasg, a pontossg, a megbzhatsg s gyfeleink teljes kr kiszolglsa. Megbzink rdekeit szem eltt tartva, szakrti httrrel tmogatott, hosszabb tv, klcsns elnykn alapul zleti kapcsolat kialaktsra treksznk. Trsasgunk tagja a Magyar Kzti Fuvarozk Egyesletnek, a NIT Hungary-nek, a Heves Megyei Iparkamarnak, valamint a Magyar Logisztikai Egyesletnek.
Fel.
Man:

Az ttr szellem mr a kezdetektl is az MAN mrnkeinek sztnzje volt - s ez mr tbb mint egy vszzada tart. A halads ers motorjnak Rudolf Diesel ttr s zsenilis tallmnya, a dzelmotor bizonyult, melyet Diesel 1893 s 1897 kztt valstott meg az MAN-nl. Az j errforrs nemcsak az addig megszokott gzgpeket helyettestette, hanem valamennyi gyrt szmra lehetv tette s irnyadja volt a haszongpjrmvek, ksbb pedig a szemlyautk ptsnek is. Az ezutn kvetkez tehergpjrm fejlesztsi eljrst az MAN immr 85 ve vezeti s alaktja. A sikersztori tele van olyan forradalmi jtsokkal, mint a direkt befecskendezs, a turbfeltlt s a tltleveg-ht. Trtnelem, amelyet az MAN naprl napra kvetkezetesen tovbb r.
- 1897: Rudolf Diesel az MAN-nl kifejleszti a vilg els teljesen zemkpes dzelmotorjt.
- 1915: Elkszl az els MAN-Saurer teheraut.
- 1917: Az els MAN autbusz szolglatba ll a Bajor Kirlyi Postnl.
- 1923: A vilg els kzvetlen befecskendezs dzelmotorja, egy vvel ksbb mr szriagyrts MAN teherautkban.
- 1951: Az els nmet tehergpkocsi turbfeltltvel.
- 1955: Az MAN-mvek megalaptsa Mnchenben.
- 1971: A Bssing-Automobil tvtele.
- 1996: Eurpa legersebb szriban gyrtott tehergpjrm sorozata: MAN F2000 V10-dzelmotorral, 441 kW (600 LE) teljestmnnyel.
- 2000: A Trucknology Generation jrmsorozat hivatalos bemutatja.
- 2001: TGA a 2001-es v kamionja (Truck of the Year 2001).
- 2005: MAN GTL jrmsorozat hivatalos bemutatja.

Daf:
A DAF Trucks N.V. lenyvllalat teljes jog tulajdonosa az szak-amerikai PACCAR Inc. A DAF Trucks alaptevkenysge a knny-, kzepes s nagy teljestmny haszongpjrmvek fejlesztse, gyrtsa, forgalmazsa s rtkestse. Az alaptevkenysg egy msik rszt az Egyeslt Kirlysgban mkd szintn PACCAR Inc. lenyvllalat, a Leyland Trucks Ltd. vgzi. Az angliai cg a knny haszongpjrmvek gyrtsra, forgalmazsra s rtkestsre koncentrl. Teljeskr szerviz ll az sszes DAF s Leyland termk mgtt.
A DAF Trucks szmos termket gyrt harmadik fl szmra a futmvektl a komplett motorokon t az autbusz flkkig. Ezen kvl specilis jrmveket, munkagpeket s genertorcsoportokat llt el.
A DAF elve a „Rendelsre gyrts”. Ez azt jelenti, hogy egyni megrendeli kvnsgra gyrtjk le az sszes jrmvet, de a mveletet csak akkor kezdik el, ha a megrendels az gyfltl megrkezett. Ez nagyon fontos, mivel a DAF tzezres nagysgrendben gyrtja az egyni megrendeli specifikcikat s a szlltsi kvetelmnyeket egyarnt kielgt, klnfle jrmvltozatokat.
Szmunkra az gyfl a legfontosabb. A kiindul pontot az alacsony kilomterkltsgek, a kitn minsg, a vezeti knyelem, az alacsony zemanyag fogyaszts, a minimlis kros krnyezeti hatsok s a magas szlltsi hatkonysg jelenti.
A DAF Trucks ltestmnyei Hollandiban, Eindhovenben s Belgiumban, Westerloban tallhatk. A j hatkonysgnak s a kzvetlen kapcsolatnak, de mindenekeltt a teherautk irnti elktelezettsgnek ksznheten, a vllalat komoly piaci pozcit vvott ki magnak az eurpai versenyben.
Az 1991-ben alaptott Delta-Truck Kft. a Renault Trucks hivatalos magyarorszgi mrkakereskedse. A cg sikeressgt mi sem bizonytja jobban, mint az, hogy ez alatt a 11 v alatt sikerlt elrnik, hogy a magyarorszgi belfldi s nemzetkzi fuvarozssal foglakoz cgek szmolnak velk. Legyen sz 3,5 -40t kztti j, vagy hasznlt haszongpjrm, flptkocsi vagy billencs vsrlsrl, haszonjrmvek felptmnyezsrl, szervizelsrl, alkatrszvsrlsrl, vagy haszongpjrm brletrl. Az elz felsorolsbl is kitnik, hogy cg sikere az ltaluk knlt termkek s szolgltatsok soksznsgben, sznvonalban rejlik. Mindezek clja, hogy minl gyorsabban, takarkosabban, vagyis hatkonyabban tudja elvgezni fuvar-, illetve szlltsi feladatait a vsrl. |

|
 |
Csak kivl minsg termkeket forgalmaznak. |
 |
RENAULT haszongpjrmvek |
A Renault Trucks fejlesztmrnkei a gazdasgossg s a megbzhatsg mellett, egyre nagyobb figyelmet szentelnek biztonsg s a knyelem javtsnak. Idrl-idre olyan eredeti tletekkel llnak el, amelyeket a konkurencia elismer, st ksbb alkalmaz is. A Renault termkpaletta szinte minden fuvarfeladat elvgzshez knl alternatvt. |
|
KGEL, CARNEHL flptkocsik |
Mirt ez a kt mrka? |
- |
j r-rtk arny |
- |
kiterjedt garancilis felttelek |
- |
rvid szlltsi hatrid |
- |
szles termkknlat |
 |
Szolgltatsaik kzppontjban az vsrl ignyei llnak - ISO 9001. |
 |
Hasznlt jrmvet beszmtani, gyorsan finanszrozst intzni, klnbz futamidre ingyenes Casco-t adni, kedvezmnnyel alkatrszt rustani mindenki tud. Ezek ma mr alapszolgltatsnak szmtanak. nnek ez elg? A hazai piacon egyedlll Biztonsgos Fuvarozs Szolgltatscsomagot azoknak a(z leend) gyfeleiknek fejlesztettk ki, akik szeretnnek munkjukkal maguk is kiemelkedni a kzpszersg egyhangsgbl. A csomag a kvetkez szolgltatsokat tartalmazza: |
- |
Cserejrm (brlet) akr azonnal |
- |
24 rs szerviz |
- |
Teljes kr ments |
- |
Szervizbon zemanyagkrtyval vagy 2-3 v ingyen CASCO* |
- |
Teljes futamidre ingyen CASCO** |
* j vagy hasznlt haszonjrm (1997. 01. hnl nem regebb) vsrlsakor szervizbont, a vtelr 1,5%+fa rtkben adnak ajndkba, amely csak a Renault Delta-Truck Kft. telephelyein vlthat be.A CASCO vlasztsa esetn bonits vizsglat szksges. **j ptkocsi vsrlsa esetn, bonits vizsglattal. |
A fentiek csak a Delta-Truck finanszrozsi rendszern keresztl vehetk ignybe. |
(2001. december 14-e ta mkdik cgnknl az ISO 9001 minsggyi rendszer) |
 |
Csak magasan kvalifiklt, gyflorientlt gondolkods szakembereket alkalmaznak. |
 |
Amellett, hogy gondosan megvlogatjk munkatrsainkat, nagy gondot fordtanak tovbbi munkatrsak kpzsre s fejldskre is. Legalbb ennyire fontos szmunkra a cgen belli csapatszellem folyamatos ptse is, mert tudjk jl, hogy a j munkahelyi hangulat nagymrtkben nvelheti az egyni teljestmnyeket. A dolgozik sikeressge, nmagukkal val elgedettsge pedig, mint egy hatalmas mosoly a vilgra, vagyis NRE is kisugrzik. |
 |
|
Scania:
A vllalat, amelyet ma Scania nven ismer a vilg, az 1891-ben alaptott vasti jrmgyr (Vagnfabriks- Aktiebolaget i Sdertalge) s a tz wel ksbb bejegyzett malmi gpgyr (Maskinfabriks-Aktiebolaget Scania i Malm) egyestsbl szletett 1911-ben. Kzel hat vtizedig szerepelt a kt alaptra emlkeztet Scania-Vabis felirat a korons griffel dsztett Inckerekes emblmn. Ezt kveten 1969-ben Itrejtt a Saab-Scania csoport, a svd replgpgyr (SAAB) s a Scania-Vabis AB sszeolvasztsbl, majd negyedszzaddal ksbb, amikor felbomlott ez a hzassg, mr egyedl csak a Scania neve jelenik meg a trsasg cmerben. Az alapts ta eltelt 110 v alatt tbb mint egymilli gpjrm, tehergpkocsi s autbuszalvz kszlt a cg gyraiban. A vilg egyik vezet nehzjrm- gyrtja hasonl dicssget szerzett az ipari s hajmotorok gyrtsa tern is. Eurpa s Latin- Amerika 13 gyrban s sszeszerel zemben 26 000 Scania alkalmazott dolgozik. A cg vi gyrtsi kapacitsa tbb mint 56 000 darab 16 tonna feletti tehergpkocsi s autbusz. A kthenges, 12 lers, 1,5 tonns szlltkapacits teherauttl a modulris felpts jrmvek kifejlesztsig. Malmben a MaskinfabriksaktieBolaget Scania kthenges, 12 lers, 1,5 tonns szlltkapacits teherautt gyrtott. Ezzel egyidben Sdertljben a Vagnfabriks-Aktiebolaget (Vabis) megkezdte 9 lers teherautjnak tesztelst.
-
1902: Malmben a MaskinfabriksaktieBolaget Scania kthenges, 12 lers, 1,5 tonns szlltkapacits teherautt gyrtott. Ezzel egyidben Sdertljben a Vagnfabriks-Aktiebolaget (Vabis) megkezdte 9 lers teherautjnak tesztelst.




-
1945: Az alternatv zemanyagok hasznlatban szerzett tapasztalatok tovbbfejlesztsnek s a hadiipari felhasznlsra sznt modulris felpts jrmvek kifejlesztsnek idszaka.

Kvetkezett a kzvetlen zemanyag befecskendezs motoroktl a 9 literes motorok bevezetsig.
-
1949: A kzvetlen zemanyag befecskendezs motorok akr 20 szzalkot is elr zemanyag megtakartst eredmnyezte


-
1963: Az immr sorozatban gyrtott, 11 literesre bvtett motorval a Scania tlpte a bvs 200 lers hatrt (205 ler). A motorokon tl a 60-as vek fejlesztsei a rakomny terhels megfelel elosztsra is irnyultak, figyelembe vve az sszes lehetsges tviszonyt.

- 1966:A Scania egyeslt a Saab-al s a Vabis nv hasznlatt megszntettk.



-
1980: A Scania 2-es szria bevezetse, amelynl a modulris rendszerben hromfle motor, hrom klnbz alvz s ngy f vezetflke tpus segtette a vevk ignyeinek kiszolglst. A 80-as vek teheraut gyrtsa az elektronika trhdtst tkrzte: a szmtgp vezrls sebessgvlt (CAG), az elektromos blokkolsgtl (ABS), az elektromos zemanyag befecskendezs (EDC) megjelense s elterjedse erre az idszakra tehet. Termszetesen a motorteljestmnyek is folyamatosan nvekednek, a CAG bevezetst (1983) kveten bevezetett 9 literes j motorok 250 s 280 lers teljestmnnyel brtak.

Kvetkezett a SCANIA Hungria Kft jogeldjnek, az Andr Central Europe Kft-nek megalakulstl napjainkig.

- 1991: Az j tltleveg htses motor, az aerodinamikai szempontok figyelembe vtelvel kialaktott Streamline flke s a sebessgvltk j genercija mind a gazdasgossgi mutatk javtst szolgltk.

- 1995: Elz vben a SCANIA CV AB megvsrolta az Andr & CIE S.A. rszesedst, a Cgbrsg mrcius 1-n bejegyezte a Scania Hungria Kft-t.

- 1998
A SCANIA j magyarorszgi kzpontjt 1998. janur 1-n adtk t Biatorbgyon.

- 2000: A klasszikus V8-as motor teljesen megjult formban kerlt a piacra, mg a kvetkez vben a Scania bemutatta magas nyoms befecskendezssel kialaktott (HPI) 12 literes tltleveg hts motorjt.

- 2002: A hannoveri IAA killtson a Scania bemutatta j "csrs" teheraut koncepcijt s az j Irizar PB luxus turistabuszt. A Scania Hungria zldmezs beruhzsknt megpttette lbnyi kirendeltsgt.

- 2005: A Scania cg ebben az vden kiadta legjabb szrijt a mi a "rgi" Scanikhoz hasonlt de azrt mgse. Az alvzon, a flkn s a hajtslncban trtnt szmos finomts eredmnyekppen az j R-szria nagyobb hasznos rakodslyt, teljestmnyt, kedvezbb zemanyag fogyasztst s megbzhatsgot nyjt. A hromfle tgas, s jl felszerelt hlflke klnbz tetmagassggal, felszereltsgi szinten s trol lehetsgekkel rendelhet, melyek kielgtik mind a helyi s nemzetkzi, mind a transzkontinentlis fuvarozs ignyeit.

Fel.
| |